Prosadíme naplnění Ústavy,
obnovu zemského uspořádání
Čech, Moravy a Slezska

Dohoda o volební spolupráci
mezi hnutím SPD a stranou Moravané

Prosadíme naplnění Ústavy, obnovu zemského uspořádání Čech, Moravy a Slezska


Prosadíme legislativní
uznání moravské národnosti

Dohoda o volební spolupráci
mezi hnutím SPD a stranou Moravané

Prosadíme legislativní uznání moravské národnosti
   

Předsedou Moravanů byl zvolen Pavel Dohnal

Mimořádný VI. sjezd strany Moravané, který se konal v sobotu 18. ledna 2014 v brněnském Paláci Morava, zvolil nové vedení Moravanů.

Do funkce předsedy strany Moravané byl po pěti letech opět zvolen Ing. Pavel Dohnal, výrazná osobnost působící řadu let v moravském hnutí.

Prvním místopředsedou strany byl zvolen Mgr. Ondřej Hýsek, Ph.D., dosavadní místopředseda a statutární zástupce gymnázia.

Místopředsedy byli zvolení Tomáš Ingr, dosavadní místopředseda a starosta Pasohlávek, dále Mgr. Ondřej Mlejnek, vyučující na Masarykově univerzitě, a v neposlední řadě i dáma, Bc. Šárka Konečná.

Na sjezdu zaznělo poděkování Ing. Milanu Trnkovi a Ing. Zdenku Zbožínkovi za jejich působení v předsednictvu strany.

Sjezd z pohledu strany Moravané analyzoval mimořádné volby do PS PČR 2013, v diskusi byla potvrzena samostatná kandidatura Moravanů v eurovolbách 2014, byla akcentována spolupráce s ostatními obdobnými hnutími v Evropě v rámci EFA – příležitostí pro její posílení bude únorové shromáždění Evropské svobodné aliance v Galicii, jehož se delegace Moravanů zúčastní, a na němž opět zdůrazní nespravedlivé postavení Moravy a Slezska v českém státě. Strana bude intenzivně prosazovat obnovení moravské a slezské samosprávy pomocí referenda v roce 2016. Delegáti se rovněž vyslovili pro změnu zkratky strany z "M" na "Moravané".

VII sjezd strany Moravané se uskuteční 11. 4. 2015.

K tématu také: http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/moravane-si-zvolili-nove-predsednictvo-predsedou-je-dohnal/1032156