Sčítání lidu 2021 - referendum o Moravě

Čim víc občanů ČR se přihlásí k moravské národnosti,
tím větší šance bude k obnově územně správní identity Moravy

Sčítání lidu 2021 - referendum o Moravě

Česká a Moravská Federativní Republika

Usilujeme o proměnu unitární České republiky ve federaci
dvou rovnoprávných národů Čechů a Moravanů

Česká a Moravská Federativní Republika

Tomáš Ingr - předseda strany Moravané

Hájíme zájmy obyvatel Moravy!

Tomaš Inger

Petr Bystřický - místopředseda strany Moravané

Morava patří na mapu Evropy!

Petr Bystřický
   

Představujeme kandidáta č.17 Martina Pekáčka

Martin Pekáček se narodil 11. března 1980 v Prostějově, kde dodnes žije.
 
Vystudoval Veřejně-správní akademii obor veřejná správa, diplomovou práci zpracoval na téma „Reforma veřejné správy“ se zaměřením na územně-správní členění. Po studiích pracoval v sociální sféře na odboru státní sociální podpory, kde se jako dávkový specialista snažil pomáhat sociálně slabým lidem. Poté se přesunul do soukromého sektoru. V současné době pracuje ve firmě Reality Polzer jako realitní makléř. Může tak skloubit zkušenosti z veřejného i soukromého sektoru. Je ženatý a zatím bezdětný a jak sám říká, díky tomu se může zatím naplno věnovat práci pro Moravu.
 
Morava a moravanství jsou pro něj celoživotním posláním. Do někdejší Moravské demokratické strany vstoupil již ve svých osmnácti letech. Když tamní místní organizace MDS časem zanikla, na Moravu nezanevřel a po čase stál u zrodu místní organizace strany Moravané v Prostějov, kterou dodnes vede jako předseda. Současně je rovněž předsedou oblastní organizace Moravané Haná, kterou zakládal a která zastřešuje stranu v okresech Olomouc, Přerov a Prostějov. Pro stranu dále pracuje jako delegát Zemského sněmu strany a člen její finanční a programové komise. Nutno podotknout, že veškerou aktivitu, stejně jako všichni ostatní členové strany, vykonává bezplatně tedy bez nároku na jakýkoliv honorář a dokonce na svůj náklad.
 
Jako svoji největší přednost vidí svoji odbornost, díky studiu veřejné správy je to nejen politik, ale zároveň i odborník, zatímco kandidáti z jiných profesních oborů přece jen své profesní zkušenosti v politice tolik neuplatní.
 
Mezi jeho další zájmy patří sport, ač Prostějovák je velkým fanouškem FC Zbrojovky Brno a rád by jednou tento svůj milovaný klub viděl zpátky na novém stadionu Za Lužánkami. Snad se mu to podaří podpořit jeho prací v EP. Dále se zajímá o historii, geografii a především problémy svého města Prostějova.