Sčítání lidu 2021 - referendum o Moravě

Čim víc občanů ČR se přihlásí k moravské národnosti,
tím větší šance bude k obnově územně správní identity Moravy

Sčítání lidu 2021 - referendum o Moravě

Česká a Moravská Federativní Republika

Usilujeme o proměnu unitární České republiky ve federaci
dvou rovnoprávných národů Čechů a Moravanů

Česká a Moravská Federativní Republika

Tomáš Ingr - předseda strany Moravané

Hájíme zájmy obyvatel Moravy!

Tomaš Inger

Petr Bystřický - místopředseda strany Moravané

Morava patří na mapu Evropy!

Petr Bystřický
   

Představujeme kandidáta č.19 Petra Zvědělíka


Je mi 50 let, jsem rozvedený a mám dvě děti. Pracuji jako živnostník od roku 1990. To utváří mé názory co se týče politické orientace. Konkrétně, nesnáším extremisty nalevo i napravo. Nepatřím k nostalgickým fňukalům po starých komunistických pořádcích. Prožil jsem v socialismu 26 let a stačilo mi to nafurt. Než režim padl, byl jsem členem Nezávislého mírového sdružení. Proto také vlastním osvědčení o státním občanství. Zažádal jsem si o informace, které na mě vedlo Stb. Můj svazek byl skartován. Možná dobře, není dobré vědět některé věci na své blízké a sousedy. O osvědčení zažádám znovu, mám je z roku 1997.

Můj vztah k Moravě se formoval přirozeně, nenásilně vlivem mých prarodičů, kteří odešli do pohraničí na Jesenicko v roce 1946, ale Moravu, tu jižní Moravu si odnesli s sebou. Děda byl z Dolních Bojanovic. Co dodat. Mám jednu vzpomínku z dětství. Děda seděl u okna, prohlížel si občanku, byl jsem malý prcek, ale tohle mi v hlavě utkvělo. Prohlíží si ji a pro sebe si brumlá: "Tata Moravák, dědek Moravák a já tu teď čtu, že su vlastně Čech." Tohle mě zlobilo už za minulého režimu, že všem Moravanům, Slezanům se psala do občanky automaticky národnost česká. Už jako dítě jsem měl pocit, že je to špatně. Ten pocit mě neopustil ani do hluboké dospělosti.

Moravu mám v sobě a pevně věřím, že ještě za mého života se vrátí na mapu Evropy. Moc nevím co napsat. Jsem stromolezec, dny trávím v korunách stromů, tam se toho moc nenakecá. Svou práci mám nesmírně rád, proto nepočítám s nějakou změnou. V současné době se trápím na dálkovém bakalářském oboru Arboristika na Mendlovce. Ale jde - li o to podpořit Moravu, jsem k tomu vždy připraven.