Sčítání lidu 2021 - referendum o Moravě

Čim víc občanů ČR se přihlásí k moravské národnosti,
tím větší šance bude k obnově územně správní identity Moravy

Sčítání lidu 2021 - referendum o Moravě

Česká a Moravská Federativní Republika

Usilujeme o proměnu unitární České republiky ve federaci
dvou rovnoprávných národů Čechů a Moravanů

Česká a Moravská Federativní Republika

Tomáš Ingr - předseda strany Moravané

Hájíme zájmy obyvatel Moravy!

Tomaš Inger

Petr Bystřický - místopředseda strany Moravané

Morava patří na mapu Evropy!

Petr Bystřický
   

Stížnost na diskriminaci v regionálním vysílání ČT

 
Vážená paní / Vážený pane,
 
žádám Vás o vysvětlení faktu a nápravu stavu, kdy dáváte jako veřejnoprávní televize před komunálními volbami veškerý prostor politickým hnutím a stranám, které mají nejvíce finančních prostředků na svoji propagaci, kdežto těm bez státního příspěvku a s nejmenší možností medializace nedáváte prostor žádný? A hodláte tento stav napravit např. další reportáží, v níž budeme mít stejný prostor a možnost se k tématu vyjádřit? A dostaneme od vás nějaký prostor v předvolebních debatách jako ostatní?

Příklad za všechny: dnes jste v reportáži o brněnském nádraží (ČT, brněnské vydání Událostí v regionech, 8. 9. 2014, od 18:00) oslovili 10 ze 17 v Brně kandidujících subjektů - parlamentní, neparlamentní, velké, malé...

Strana Moravané, která má 20-letou tradici a téma moravské metropole jedním z jejich klíčových, mezi nimi opět nebyla. Přitom v programu (http://moravane.cz/komunalni-volby/program) tématu věnujeme značnou pozornost. Z takovéto reportáže mj. nepřímo vyplývá (schválně si ji poslechněte), jako bychom vůbec nekandidovali - a to je (úmyslné?) uvádění veřejnosti v omyl.

Tento fakt je v příkrém rozporu se zásadou rovného přístupu ke kandidujícím subjektům, smutnou ukázkou mediokratických praktik v ČT a ČR a také mj. urážkou 55 kandidátů naší kandidátky včetně vysokoškolských pedagogů a dalších významných osobností moravské metropole.

Ondřej Hýsek, kandidát na primátora města Brna