Sčítání lidu 2021 - referendum o Moravě

Čim víc občanů ČR se přihlásí k moravské národnosti,
tím větší šance bude k obnově územně správní identity Moravy

Sčítání lidu 2021 - referendum o Moravě

Česká a Moravská Federativní Republika

Usilujeme o proměnu unitární České republiky ve federaci
dvou rovnoprávných národů Čechů a Moravanů

Česká a Moravská Federativní Republika

Tomáš Ingr - předseda strany Moravané

Hájíme zájmy obyvatel Moravy!

Tomaš Inger

Petr Bystřický - místopředseda strany Moravané

Morava patří na mapu Evropy!

Petr Bystřický
   

Otevřený dopis starosty Pasohlávek k seriálu Vinaři

Vážení členové vedení televize Prima,

zasílám Vám otevřený dopis týkající se seriálu Vinaři. V neděli 5.10.2014 jsme shlédli další díl Vašeho televizního seriálu a cítíme se velmi pobouřeni, jakým způsobem tvůrci seriálu prezentují místní občany. To, že seriál dělá z občanů Moravy alkoholiky a nefakčenka, jsme jaksi skousli. Podle tvůrců seriálu se předkládá divákům, že veškerá úroda v našem kraji padá z nebe bez sebemenší námahy a přičinění místních obyvatel. A víno do sudů nateče automaticky a zadarmo. Naši vinaři na tom pak jen bohatnou. Dále zprzněné nářečí – je to klasická pražská moravština. Ale vyvrcholením stupidity seriálu byl rozhovor herců seriálu, kdy v cca 4.40 minutě vyřkl seriálový starosta „….. nějaký mušovák anebo podobný blb……“.

Jako starosta obce Pasohlávky jsem velmi pobouřen tímto prezentováním místních občanů. Navíc, když obyvatelé zaniklé obce Mušov museli dle rozhodnutí komunistického vedení státu svou obec opustit kvůli výstavbě Novomlýnských nádrží. Většina obyvatel se přestěhovala právě do obce Pasohlávky a stále zde většina obyvatel bývalé obce Mušov žije. Je to urážka všech nuceně vystěhovaných občanů této zaniklé obce.

Cítíme také pobouření, že na takto stupidním seriálu se podílel i Vinařský fond a Jihomoravský kraj, kteří na vznik seriálu přispívali ze svých rozpočtů.

Další pobuřující zprávou je, jak si producent seriálu Vinaři zařídil svůj byznys v Mikulově (místní část Mušlov) a v rámci seriálu Vinaři jej bude propagovat. Je to další rána pod pás místním podnikatelům, kdy si producent seriálu propaguje svůj byznys.

S pozdravem Tomáš Ingr, starosta obce Pasohlávky

6.10.2014