Prosadíme naplnění Ústavy,
obnovu zemského uspořádání
Čech, Moravy a Slezska

Dohoda o volební spolupráci
mezi hnutím SPD a stranou Moravané

Prosadíme naplnění Ústavy, obnovu zemského uspořádání Čech, Moravy a Slezska


Prosadíme legislativní
uznání moravské národnosti

Dohoda o volební spolupráci
mezi hnutím SPD a stranou Moravané

Prosadíme legislativní uznání moravské národnosti
   

Stanovisko k plánu výstavby pražského metra

Moravané jsou pobouřeni plánem pražské radnice stavět další trasu metra v nákladnější variantě bez řidičů. Praha se vyjádřila, že na tuto stavbu, která bude stát více než 50 miliard korun, chce žádat peníze ze státního rozpočtu i z Evropské unie.

Jinými slovy, obyvatelé Moravy a Slezska mají opět dotovat město, kde je průměrná mzda 1,5-krát vyšší než ve Zlínském kraji a které je devátým nejbohatším regionem celé EU.

Pokud nedojde k dalšímu zvyšování nákladů (což je pravděpodobné), jde o prodražení o 20 miliard korun oproti původní verzi. Za těchto 20 miliard by bylo možné postavit desetikilometrovou trasu metra v Brně nebo obnovit a rozšířit úzkorozchodnou tramvajovou síť na Ostravsku (kterou po druhé světové válce zničili komunisté) v celkové délce víc než 160 kilometrů nebo zároveň vybudovat silniční obchvaty Přerova, Znojma a Břeclavi nebo zároveň postavit tunel přes Červenohorské sedlo, východní obchvat Olomouce a jižní obchvat Frýdku-Místku. Těchto klíčových staveb jsme se nedočkali ani celé čtvrtstoletí po roce 1989. Přednost měla vždy Praha a její tunely. Chcete, aby se v tom pokračovalo?

http://zpravy.aktualne.cz/domaci/nemci-postavili-tramvajove-koleje-za-desetinu-co-praha/r~i:article:740603/