Sčítání lidu 2021 - referendum o Moravě

Čim víc občanů ČR se přihlásí k moravské národnosti,
tím větší šance bude k obnově územně správní identity Moravy

Sčítání lidu 2021 - referendum o Moravě

Česká a Moravská Federativní Republika

Usilujeme o proměnu unitární České republiky ve federaci
dvou rovnoprávných národů Čechů a Moravanů

Česká a Moravská Federativní Republika

Tomáš Ingr - předseda strany Moravané

Hájíme zájmy obyvatel Moravy!

Tomaš Inger

Petr Bystřický - místopředseda strany Moravané

Morava patří na mapu Evropy!

Petr Bystřický
   

Moravané startují kampaň do krajských a senátních voleb

 
Strana Moravané zahájila kampaň k volbám do krajů a Senátu 2016
Tisková zpráva, 21. 3. 2016, Brno
 
Politická strana Moravané oznámila, že bude ve volbách do krajských zastupitelstev kandidovat ve všech sedmi krajích ležících zcela či zčásti na území Moravy, a to pravděpodobně samostatně s výjimkou Olomouckého kraje, kde jedná o koalici s hnutím Nezávislí. Strana ukončila vyjednávání s hnutím Starostové a nezávislí, které po původní závazné nabídce koaliční spolupráce tuto svoji nabídku vzalo zpět, přitom stále nabízí kandidátům strany Moravané významné pozice na své kandidátce; z důvodu ztráty důvěry se předsednictvo strany Moravané rozhodlo v jednáních s hnutím STAN nepokračovat.

Lídrem v Jihomoravském kraji bude Ondřej Hýsek, předseda strany, zastupitel Brna – Králova pole a zástupce ředitele brněnského gymnázia. Kandidátky v ostatních krajích se postupně dotvářejí. Kampaň bude originální a levná s náklady cca 200.000,-Kč. Tematicky se zaměří na praktické dopady nefunkčnosti krajů v podobě nezvládnutého územního rozvoje, dopravní situace, problematického stavu školství, bezpečnostních rizik, památkové péče apod. Zároveň oživí veřejnou diskuzi o racionalizaci správy a samosprávy a sloučení problematických nefunkčních krajů do historicky osvědčených zemí. Z dalších témat bude v kampani upozorněno na časté nesprávné označování České republiky jako Čechy v některých médiích a také na neutěšenou situaci v Moravském zemském muzeu, kde budou Moravané požadovat okamžité odvolání nekompetentního ředitele Martina Reissnera. Kromě toho budeme i nadále požadovat návrat Muchovy Slovanské epopeje do Moravského Krumlova.

V senátních volbách jsou nejdále jednání s ODS o společném kandidátovi v některém z brněnských volebních obvodů – kandidaturu potvrdil univerzitní pedagog doc. Jiří Pernes, člen strany Moravané a bývalý ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů.

Zástupci strany Moravané a spolku Moravská mládež se příští týden zúčastní Generálního sněmu Evropské svobodné aliance (strany Evropského parlamentu) na Korsice, kde zdůrazní nespravedlivé postavení Moravy a Moravanů v rámci České republiky. 30. září se pak v Brně uskuteční konference na téma Sebeurčení evropských regionů a nestátních národů, na níž vystoupí europoslanci a další představitelé spřízněných zemí a regionů např. ze Skotska, Katalánska či Slezska.

Další informace budou poskytnuty po konání 61. zemského sněmu strany Moravané v Bošovicích 9. 4. 2016, kdy vyjde i další číslo informačního bulletinu strany Moravské noviny.
 
Kontakty:
Mgr. Ondřej Hýsek, Ph.D., předseda strany Moravané
o.hysek@moravane.cz, mob.: +420 604 936 755

Mgr. Ondřej Mlejnek, Ph.D., místopředseda strany Moravané
o.mlejnek@moravane.cz, mob.: +420 608 680 261

www.moravane.cz
www.facebook.com/moravaci