Sčítání lidu 2021 - referendum o Moravě

Čim víc občanů ČR se přihlásí k moravské národnosti,
tím větší šance bude k obnově územně správní identity Moravy

Sčítání lidu 2021 - referendum o Moravě

Česká a Moravská Federativní Republika

Usilujeme o proměnu unitární České republiky ve federaci
dvou rovnoprávných národů Čechů a Moravanů

Česká a Moravská Federativní Republika

Tomáš Ingr - předseda strany Moravané

Hájíme zájmy obyvatel Moravy!

Tomaš Inger

Petr Bystřický - místopředseda strany Moravané

Morava patří na mapu Evropy!

Petr Bystřický
   

DEMONSTRACE PROTI CZECHII

Demonstrace proti označení ČR v anglickém jazyce jako „Czechia“ a za obnovu moravské samosprávy, 23. 4. 2016, 16.00 – 17.00 hod., náměstí Svobody, Brno, Morava / Moravia

Jako reakci na šokující a za zády voličů připravenou snahu nejvyšších ústavních činitelů o násilné prosazení pojmu „Czechia“ u OSN jako oficiálního jednoslovného pojmenování státu Česká republika v zahraničí organizuje politická strana Moravané demonstraci proti tomuto postupu a za obnovení moravské zemské samosprávy.

Tuto dle našeho názoru protiústavní snahu pražských politiků vnímáme jako závažný útok na identitu Moravanů a Slezanů. Pojmy Czechia či Bohemia, které jsou označením území Čech, nemohou označovat území sousedních zemí Morava a Slezsko. Politický tlak a mediální zkratka, neznalost a lži mohou mít nedozírné následky pro samotnou existenci jakékoliv jiné než české identity v ČR.

Současnou alarmující situaci vnímáme jako vrchol snah o vymazání povědomí o dříve svébytných zemích Morava a Slezsko, které v minulém století za revolučních a válečných okolností či zločinným působením totalitních režimů nezaviněně ztratily své zemské sněmy, samosprávu, hranice, symboly a elity. V důsledku akcelerujících pragocentrických tendencí a vzrůstajícího českého šovinistického nacionalismu má z ČR zmizet vše moravské a slezské, všichni Moravané a Slezané – vše musí být české, všichni mají být Češi. Jazyková hra s názvem státu tomuto procesu vydatně napomáhá.

Místo nedůstojného politicko-mediálního nátlakového prosazování „jediného správného“ názvu státu, který může zůstat dvouslovný, popř. vhodnější – Czechomoravia (Českomoravsko, podobně Československo) či Czechlands (České země, podobně Nizozemí) – vyzýváme k otevření diskuze o přetvoření extrémně centralizované ČR se čtrnácti vadnými kraji na spolkový stát, v němž kromě Čech naleznou své důstojné zastoupení i Morava a Slezsko a jejich obyvatelé.

Demonstrace se uskuteční v sobotu 23. 4. 2016 od 16.00 do 17.00 hod. na náměstí Svobody v Brně. Na demonstraci mj. vystoupí Ondřej Hýsek, předseda politické strany Moravané. Účast přislíbili zástupci moravských spolků.

K události se můžete přidat i na facebooku, hlavně však přijďte Moravu podpořit osobně!

Na demonstraci bude možnost podepsat petici proti názvu Czechia a za obnovu moravské samosprávy (také: http://www.petice24.com/petice_proti_czechii).

Zástupci médií jsou vítáni.

Kontakt na pořadatele:

Ondřej Hýsek, předseda politické strany Moravané