NÁŠ CÍL JE SPOLKOVÉ
USPOŘÁDÁNÍ ČR

Česká spolková republika - Země česká,
Země moravskoslezská a Metropolitní země Praha.
Zrušením 14 nefunkčních krajů dosáhneme v ČR roční úspory
až 65 miliard a na Moravě roční úspory až 28 miliard.
Nezadlužujme naše děti a vnoučata!

Náš cíl je spolkové uspořádání ČR
   

​Chodíte rádi k volbám? Ne? Zrušme kraje!


Z historie dobře víme, že nic na světě není neměnné. Mění se počasí, flóra i fauna, mění se státy, vše je v pohybu. Dřív nebo později se změní vše. A volání po vítané změně se dá pomoci i aktivně.

Co nejvíce volá po neodkladné změně, je zrušení nefunkčních umělých krajů, celků s minimální pravomocí, s minimální potřebností pro občany a přitom celků s neúnosně nákladným provozem.
Každý rozumný hospodář by viděl ihned jiná, rozumná využití pro ty miliardy korun vyhazované na zbytečné si hraní na kraje.

A nyní k té otázce. Chodíte rádi k volbám? Vzhledem k účasti ve volbách, která spíš klesá, se ukazuje, že ne.  Většinu občanů to svým způsobem obtěžuje, ať už samotným volebním aktem, tak i dohadováním a hašteřením se politiků na obrazovkách či líbivými, byť planými, sliby na billboardech.

A celá tahle volební legrace stojí peníze, hodně peněz. Peněz, které zákonitě musí chybět jinde.

Tak zrušme ty kraje, které vůbec nepotřebujeme! A vedle peněz na jejich nákladný provoz se ušetří další velký balík za volby, které nebudou! A nám odpadne jedna z proklamovaných občanských „povinností“.

Je jedna Morava, dnes, bohužel, rozcupována uměle do hloupých krajů. Obnovme tedy zemské uspořádání státu a následně si volme jen do zemského parlamentu (sněmu) a do obcí a měst. Do obcí a měst, která budou bohatší o takto uspořené peníze, a které vám pak poskytnou ještě lepší místo pro život.

Změňme tedy to, co změnit můžeme.

Jaroslav Stohl, Kuřim