NÁŠ CÍL JE SPOLKOVÉ
USPOŘÁDÁNÍ ČR

Česká spolková republika - Země česká,
Země moravskoslezská a Metropolitní země Praha.
Zrušením 14 nefunkčních krajů dosáhneme v ČR roční úspory
až 65 miliard a na Moravě roční úspory až 28 miliard.
Nezadlužujme naše děti a vnoučata!

Náš cíl je spolkové uspořádání ČR
   

Alex Salmond oceněn EFA i Moravany

Ve středu 14. prosince 2016 byla v Bruselském Centru Mauritse Coppieterse, akademickém institutu Evropské svobodné aliance (EFA), usilujícím o prohloubení znalosti a podporu nestátních národů v Evropě, udělena první výroční cena Mauritse Coppieterse bývalému ministerskému předsedovi Skotska a současnému poslanci britské Dolní sněmovny za Skotskou národní stranu (SNP), Alexi Salmondovi.

Za stranu Moravané blahopřál Alexi Salmondovi a předal mu Deklaraci moravského národa 2016 a velkou moravskou vlajku člen Zahraničního výboru strany Moravané, ing. Jiří Pelka.

Deklarace moravského naroda 2016 pak byla předána i zástupcům EFA i dalším zástupcům evropských politických stran usilujících o větší autonomii pro své tzv. nestátní národy.

Při této příležitosti byla předána vůbec první středoškolská učebnice dějin Moravy, sestavená kolektivem pod vedením Dr. Ondřeje Hýska, profesoru práva na Montrealské univerzitě, Danielu Turpovi, který ocenil jak vysokou kvalitu této publikace, tak i skutečnost, že se ji podařilo vydat i v rámci centralizovaného státního zřízení a to za podpory Evropské unie. Bylo konstatováno, že tato průlomová učebnice by měla být přeložena i do hlavních světových jazyků.