Sčítání lidu 2021 - referendum o Moravě

Čim víc občanů ČR se přihlásí k moravské národnosti,
tím větší šance bude k obnově územně správní identity Moravy

Sčítání lidu 2021 - referendum o Moravě

Petr Bystřický - místopředseda strany Moravané

Morava patří na mapu Evropy!

Petr Bystřický

Ctirad Musil - předseda strany Moravané

Morava je náš domov a bez
moravanství jsme cizinci ve své
vlastní zemi!

Ctirad Musil
   

Alex Salmond oceněn EFA i Moravany

Ve středu 14. prosince 2016 byla v Bruselském Centru Mauritse Coppieterse, akademickém institutu Evropské svobodné aliance (EFA), usilujícím o prohloubení znalosti a podporu nestátních národů v Evropě, udělena první výroční cena Mauritse Coppieterse bývalému ministerskému předsedovi Skotska a současnému poslanci britské Dolní sněmovny za Skotskou národní stranu (SNP), Alexi Salmondovi.

Za stranu Moravané blahopřál Alexi Salmondovi a předal mu Deklaraci moravského národa 2016 a velkou moravskou vlajku člen Zahraničního výboru strany Moravané, ing. Jiří Pelka.

Deklarace moravského naroda 2016 pak byla předána i zástupcům EFA i dalším zástupcům evropských politických stran usilujících o větší autonomii pro své tzv. nestátní národy.

Při této příležitosti byla předána vůbec první středoškolská učebnice dějin Moravy, sestavená kolektivem pod vedením Dr. Ondřeje Hýska, profesoru práva na Montrealské univerzitě, Danielu Turpovi, který ocenil jak vysokou kvalitu této publikace, tak i skutečnost, že se ji podařilo vydat i v rámci centralizovaného státního zřízení a to za podpory Evropské unie. Bylo konstatováno, že tato průlomová učebnice by měla být přeložena i do hlavních světových jazyků.