Prosadíme naplnění Ústavy,
obnovu zemského uspořádání
Čech, Moravy a Slezska

Dohoda o volební spolupráci
mezi hnutím SPD a stranou Moravané

Prosadíme naplnění Ústavy, obnovu zemského uspořádání Čech, Moravy a Slezska


Prosadíme legislativní
uznání moravské národnosti

Dohoda o volební spolupráci
mezi hnutím SPD a stranou Moravané

Prosadíme legislativní uznání moravské národnosti
   

​Nepoučitelná Česká televize

Jako naprosto neprofesionální hodnotím činnost České televize v oblasti zpravodajství, např. dnes (21. 3. 2017) na ČT24 pořad Události v regionech v 18:00 hod., kdy součástí byla reportáž Spor o památník v Dačicích. Na závěr reportáže se reportér loučil svým jménem a dovětkem Jižní Čechy. (V záznamu k přehrání na webu bohužel již přerušeno reklamou, zazní jen: Martin…, ale ČT má záznam jistě kompletní.)

Je to jen dalším příkladem toho, jak nám ten náš stát komplikuje život svými hloupými činy, jako je např. nefunkční (drahé a bez pořádných kompetencí) krajské zřízení. Někdo si od stolu namaluje čáru co by kam mohl přiřadit a někdo další mu to, bez velkého přemýšlení, odkývne. Nebo je to vše jen o potřebě tvorby nových a nových korýtek?

V loňském roce se, na opakovaný nátlak Moravanů, podařilo přimět reportérku ČT k natočení reportáže o tom, že ač hloupě v Jihočeském kraji, jsou Dačice a Slavonice na Moravě. No a po čase zaslechneme v ČT opět takový exces!

Ne, pane reportére, Dačice nejsou v Jižních Čechách.

Je neuvěřitelné, že v ČT nefunguje sdílení informací, předání „nově“ objevených skutečností, výchova dramaturgů jednotlivých pořadů, atd.

Na místo toho pouští denně do světa (a tady v tom, bohužel ČT není sama), že jsou všichni občané ČR Češi. Češi to a Češi tamto … hloupý výraz, kterým se dnes hromadně nahrazují slova jako např.: naši občané, lidé u nás, apod.

No, ale co. Tak jdu zaplatit poplatek (ne)naší  veřejnoprávní České televizi. Nejsme hlupáci?

Jaroslav Stohl, Kuřim