NÁŠ CÍL JE SPOLKOVÉ
USPOŘÁDÁNÍ ČR

Česká spolková republika - Země česká,
Země moravskoslezská a Metropolitní země Praha.
Zrušením 14 nefunkčních krajů dosáhneme v ČR roční úspory
až 65 miliard a na Moravě roční úspory až 28 miliard.
Nezadlužujme naše děti a vnoučata!

Náš cíl je spolkové uspořádání ČR
   

Moravané jdou hrdě do voleb!

Nově zvolené předsednictvo politické strany Moravané oznámilo samostatnou kandidaturu strany v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Základním bodem volebního programu je přeměna ČR v moderní spolkový stát bez drahého pražského centralismu a zbytečně přebujelé byrokracie.

14 zbytečných krajů bude sloučeno do tří samosprávných zemí Moravskoslezské, České a Prahy. Hra na krajskou samosprávu bude nahrazena subsidiaritou, kterou přinese funkční a spravedlivé rozdělení kompetencí a financí mezi obce, země, stát a EU.

Lídrem kandidátky na jižní Moravě bude královopolský zastupitel Ondřej Hýsek, podoba kandidátek v ostatních krajích ležících na území Moravy bude známa během května. O samostatné kandidatuře Moravanů v parlamentních volbách rozhodl Zemský sněm strany, čímž byla ukončena jednání o možné spolupráci s ostatními politickými subjekty.

Politická strana Moravané je členem Evropské svobodné aliance, strany Evropského parlamentu, která zaštiťuje nestátní národy v jejich úsilí o udržení identity či získání politické autonomie.

Odkaz na článek v Brněnském deníku:
http://brnensky.denik.cz/z-regionu/moravane-jdou-do-voleb-sami-lidrem-na-jizni-morave-bude-ondrej-hysek-20170426.html


* * *

Vážené Moravanky / Vážení Moravané,

Vaše politická strana Moravané nedostává od státu žádné příspěvky, z Vašich daní jsou placeny velké pražské strany. Naše existence je možná pouze díky členským příspěvkům a sponzorským darům. Jenom nevratná volební kauce v jediném z krajů ČR pro volby do parlamentu činí 19.000,-Kč. Proto Vám budeme vděční za finanční příspěvek na účast ve volbách a volební kampaň v jakékoliv výši. Podpoříte tak aktivity, které povedou ke zviditelnění Moravy a moravanství a především k obnovení zemské samosprávy naší krásné země.

Děkujeme!

Číslo volebního transparentního účtu: 2301215899/2010

V případě zaslání sponzorského daru jako variabilní symbol prosím uveďte telefonní číslo, na které vám můžeme zavolat, poděkovat a získat údaje pro uzavření darovací smlouvy, děkujeme!