Prosadíme naplnění Ústavy,
obnovu zemského uspořádání
Čech, Moravy a Slezska

Dohoda o volební spolupráci
mezi hnutím SPD a stranou Moravané

Prosadíme naplnění Ústavy, obnovu zemského uspořádání Čech, Moravy a Slezska


Prosadíme legislativní
uznání moravské národnosti

Dohoda o volební spolupráci
mezi hnutím SPD a stranou Moravané

Prosadíme legislativní uznání moravské národnosti
   

Moravané jdou hrdě do voleb!

Nově zvolené předsednictvo politické strany Moravané oznámilo samostatnou kandidaturu strany v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Základním bodem volebního programu je přeměna ČR v moderní spolkový stát bez drahého pražského centralismu a zbytečně přebujelé byrokracie.

14 zbytečných krajů bude sloučeno do tří samosprávných zemí Moravskoslezské, České a Prahy. Hra na krajskou samosprávu bude nahrazena subsidiaritou, kterou přinese funkční a spravedlivé rozdělení kompetencí a financí mezi obce, země, stát a EU.

Lídrem kandidátky na jižní Moravě bude královopolský zastupitel Ondřej Hýsek, podoba kandidátek v ostatních krajích ležících na území Moravy bude známa během května. O samostatné kandidatuře Moravanů v parlamentních volbách rozhodl Zemský sněm strany, čímž byla ukončena jednání o možné spolupráci s ostatními politickými subjekty.

Politická strana Moravané je členem Evropské svobodné aliance, strany Evropského parlamentu, která zaštiťuje nestátní národy v jejich úsilí o udržení identity či získání politické autonomie.

Odkaz na článek v Brněnském deníku:
http://brnensky.denik.cz/z-regionu/moravane-jdou-do-voleb-sami-lidrem-na-jizni-morave-bude-ondrej-hysek-20170426.html