Prosadíme naplnění Ústavy,
obnovu zemského uspořádání
Čech, Moravy a Slezska

Dohoda o volební spolupráci
mezi hnutím SPD a stranou Moravané

Prosadíme naplnění Ústavy, obnovu zemského uspořádání Čech, Moravy a Slezska


Prosadíme legislativní
uznání moravské národnosti

Dohoda o volební spolupráci
mezi hnutím SPD a stranou Moravané

Prosadíme legislativní uznání moravské národnosti
   

Jednání prozatímního předsednictva strany

Ve středu 12.7.2017 se po odstoupení celého předsednictva strany Moravané na dačickém zemském sněmu strany uskutečnilo první jednání prozatímního vedení strany Moravané, pod vedením čestného předsedy strany Pavla Dohnala.
 
V první části jednání byly řešeny formální záležitosti strany - plnění usnesení dačického sněmu, předání dokumentů, dokumentace a inventáře strany od bývalého předsednictva strany, finanční situace strany a organizační záležitosti směřující k příštímu 69. Zemskému sněmu strany Moravané, který se uskuteční  9. září v Kojetíně a k mimořádnému sjezdu strany Moravané, který je plánován na 28.října 2017 ve Vracově.
 
V další části jednání prozatímní předsednictvo projednalo a vzalo na vědomí informaci Pavla Dohnala o jednání regionálních zástupců strany Moravané  o podpoře hnutí SPD Tomia Okamury účastí členů strany Moravané na kandidátkách SPD Tomia Okamury v krajích Zlínském, Jihomoravském, Moravskoslezském, Pardubickém a Olomouckém (není uzavřeno) za závazek hnutí SPD Tomia Okamury, že v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky, příp. ve Vládě České republiky bude prosazovat legislativní uznání moravské národnosti a změnu krajského na zemské (spolkové) územně správní uspořádání České republiky. Dohoda o volební spolupráci mezi předsedou hnutí SPD Tomiem Okamurou a čestným předsedou strany Moravané Pavlem Dohnalem, by měla být podepsána o tomto víkendu při návštěvě Tomia Okamury ve Zlínském kraji.
 
V závěru jednání prozatímní předsednictvo vzalo na vědomí informaci, že bývalý předseda strany Ondřej Hýsek spolu s některými dalšími členy strany Moravané sbírají podpisy pro vznik nového politického subjektu s názvem Moravské zemské hnutí. Tuto aktivitu členů strany projedná a zaujme k ní stanovisko 69.Zemský sněm strany Moravané v Kojetíně.