Prosadíme naplnění Ústavy,
obnovu zemského uspořádání
Čech, Moravy a Slezska

Dohoda o volební spolupráci
mezi hnutím SPD a stranou Moravané

Prosadíme naplnění Ústavy, obnovu zemského uspořádání Čech, Moravy a Slezska


Prosadíme legislativní
uznání moravské národnosti

Dohoda o volební spolupráci
mezi hnutím SPD a stranou Moravané

Prosadíme legislativní uznání moravské národnosti
   

IV. zasedání prozatímního předsednictva strany

Na zasedání byly projednávány pravidelné organizační záležitosti strany, kontrola plnění úkolů z minulého zasedání a z jednání zemského sněmu. Dále byla projednána příprava 9. sjezdu strany ve Vracově, počty delegátů, změny ve stanovách a materiální zajištění sjezdu.

Prozatímní předsednictvo projednalo zapojení kandidátů, členů a sympatizantů do volební kampaně před podzimními volbami. Přijalo výzvu k voličům strany Moravané, kteří nebudou moci volit ve svém bydlišti, nebo budou chtít volit v jiném kraji např. z důvodu, že v jejich kraji nemá strana Moravané své kandidáty (např. Olomoucký kraj, Vysočina, Praha apod.), aby si v místě svého trvalého bydliště vyřídilo voličské průkazy a zúčastnili se voleb v krajích kde své kandidáty strana má.
 
Dále pak prozatímní předsednictvo jednalo o zapojení strany Moravané do jednání Moravského kulatého stolu, o budoucí spolupráci s moravskými mládežnickými organizacemi, o dalším vydávání Moravských novin a o situaci v Katalánsku před blížícím se referendem o jeho samostatnosti