PROGRAMOVÝ CÍL STRANY

Na základě práva na sebeurčení moravského národa, ke kterému se hlásí statisíce občanů České republiky,
usiluje strana Moravané o přeměnu unitární České republiky na federativní stát dvou rovnoprávných bratrských národů, Čechů a Moravanů, na Českou a Moravskou Federativní Republiku.

   

Lidé si přejí vládu ANO s podporou KSČM a SPD

Podle průzkumu společnosti Median nejvíce lidí ( 24%) si přeje vládu hnutí ANO s podporou KSČM a hnutí SPD. Právě při takto sestavené vládě by byla největší šance na schválení novely zákona "o národnostech", ve které by byla zrovnoprávněna moravská národnost s českou a na schválení novely ústavního zákona "o krajích", ve které by byl počet krajů redukován ze 14 na 4 a to na např. na kraj Čechy, kraj Morava, kraj Moravskoslezský a kraj Praha.


Informace o průzkumu: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/pruzkum-mensinova-vlada-hnuti-ano-podpora-kscm-spd-andrej-babis_1711230600_haf

Návrh novely zákona "o národnostních menšinách", včetně důvodové zprávy, předal předseda strany Moravané Pavel Dohnal členu předsednictva hnutí SPD a poslanci Jaroslavu Holíkovi 11. listopadu 2017 se v Přerově na zemském sněmu strany Moravané, kterého se pan poslanec zúčastnil, k projednání v poslaneckém klubu hnutí SPD a následně v poslanecké sněmovně.

Návrh novely ústavního zákona "o krajích" budou projednávat delegáti 71. Zemského sněmu strany Moravané, který se uskuteční 27. ledna 2018 v Kojetíně.