Sčítání lidu 2021 - referendum o Moravě

Čim víc občanů ČR se přihlásí k moravské národnosti,
tím větší šance bude k obnově územně správní identity Moravy

Sčítání lidu 2021 - referendum o Moravě

Česká a Moravská Federativní Republika

Usilujeme o proměnu unitární České republiky ve federaci
dvou rovnoprávných národů Čechů a Moravanů

Česká a Moravská Federativní Republika

Tomáš Ingr - předseda strany Moravané

Hájíme zájmy obyvatel Moravy!

Tomaš Inger

Petr Bystřický - místopředseda strany Moravané

Morava patří na mapu Evropy!

Petr Bystřický
   

Kurdové

Do zpráv na náš FB profil Moravané se nám ozval pan Tomáš Kočko, moravský zpěvák a skladatel a upozornil nás na kauzu pana Fedaie Ergina. Pan Ergin je šestatřicetiletý Kurd, který opustil Turecko, aby svým dětem zajistil život ve svobodnější zemi. Už jednáct let žije v Boskovicích, kde má obchod. Podniká zde, platí daně, děti chodí řádně do školy, opravuje svůj dům. Teď se on a jeho rodina dozvěděla, že jsou bezpečnostní hrozbou pro ČR. Více informací v článku zde.
Jak asi všichni víme, Kurdové nemají svůj vlastní stát, snaží se o jeho vytvoření. Často jsou vystaveni násilné perzekuci a pronásledování a věznění.

Velmi zajímavý postřeh je v tomto článku, který nám taktéž zaslal pan Kočko: zde.

Na základě informací, které v současnosti máme, vyjadřujeme podporu panu Erginovi. Každý slušný člověk, který dodržuje zákony této republiky, vzdělává své děti, aby měly v budoucnu co největší šanci se zapojit se do chodu společnosti v ČR (respektive na Moravě) a sám svou činností taktéž do chodu této společnosti přispívá, si zaslouží podporu v případě nespravedlnosti. Ať už je bílý, žlutý nebo černý. Kurdové vedou statečně svůj boj a zaslouží si náš obdiv. Můžeme s některými záležitostmi tohoto boje občas nesouhlasit, ale jak už bylo řečeno, každý národ má právo na sebeurčení – to se týká nás Moravanů i Kurdů!!! V boji Kurda, žijícího dlouhodobě na Moravě, je určitá symbolika pro obě naše hnutí!

Petr Bystřický
Místopředseda Moravané