Sčítání lidu 2021 - referendum o Moravě

Čim víc občanů ČR se přihlásí k moravské národnosti,
tím větší šance bude k obnově územně správní identity Moravy

Sčítání lidu 2021 - referendum o Moravě

Petr Bystřický - místopředseda strany Moravané

Morava patří na mapu Evropy!

Petr Bystřický

Ctirad Musil - předseda strany Moravané

Morava je náš domov a bez
moravanství jsme cizinci ve své
vlastní zemi!

Ctirad Musil
   

Moravané, pro zachování Moravy se při sčítání lidu 2021 opět přihlasme k moravské národnosti

Odpovídá lídr kandidátky Michal Kedroutek.

Co se podle vás za poslední čtyři roky povedlo?

Dlouhodobě se nám daří měnit image naší strany. Už nejsme pro veřejnost partou intelektuálů, kteří si hrají na potomky moravských knížat. Jsme moderní politická strana, která dokáže řešit aktuální společenské problémy a máme k tomu i svůj aparát. Další věc, která se nám povedla, je fakt, že jsme nalezli způsob, jak bez drahé marketingové kampaně, na kterou naše strana nemá, jasně a zřetelně deklarovat náš základní politický cíl, který je uveden v názvu naší strany. Usilujeme o to, aby lidé, kterým není moravská identita naprosto ukradená, během sčítání lidu v roce 2021 uvedli jako svou národnost moravskou. Pokud tak houfně udělají, tak budu spokojen a celá naše strana také.

Co se podle vás za poslední čtyři roky nepovedlo?

Dlouhodobě se nám nedaří mobilizovat naši voličskou základnu, což znamená především moravské patrioty a lidi, kterým není prosperita Moravy lhostejná. Máme za to, že jsme opomíjenou částí našeho státu, a s tímto stavem se nehodláme smířit.

Jaké jsou vaše priority?

Máme jednu zásadní. Ve své podstatě si chceme podřezat větev sami pod sebou. Jsme přesvědčeni o tom, že kraj a krajské uspořádání je zbytečně drahé a málo účinné. Toto tvrzení chceme pečlivě prověřit a v našem politickém programu s krajským uspořádáním vůbec nepočítáme. To v důsledku znamená, že chceme kraje zrušit.


odkaz: https://ct24.ceskatelevize.cz/regiony/3190947-kdo-usiluje-o-hlasy-volicu-v-moravskoslezskem-kraji-anketa-s-lidry-kteri-se