Sčítání lidu 2021 - referendum o Moravě

Čim víc občanů ČR se přihlásí k moravské národnosti,
tím větší šance bude k obnově územně správní identity Moravy

Sčítání lidu 2021 - referendum o Moravě

Petr Bystřický - místopředseda strany Moravané

Morava patří na mapu Evropy!

Petr Bystřický

Ctirad Musil - předseda strany Moravané

Morava je náš domov a bez
moravanství jsme cizinci ve své
vlastní zemi!

Ctirad Musil
   

Moravané představili lídry volebních kandidátek

Předsednictvo strany Moravané na svém dnešním jednání v Uherském Hradišti představilo lídry kandidátek do podzimních voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republikyStrana Moravané bude kandidovat samostatně ve všech krajích, do kterých zasahuje území Moravy, a také v Praze, kam odchází především z pracovních důvodů mnoho moravských rodáků.

Předseda strany MUDr. Ctirad Musil bude lídrem v Olomouckém kraji, v Jihomoravském kraji bude jedničkou ekonom, zastupitel města Hodonín Ing Jakub Valášek a dvojkou člen strany, historik Doc. PhDr. Jiří Pernes, Ph.D, ve Zlínském kraji bude lídrem místopředseda strany Petr Bystřický, v Moravskoslezském kraji bude lídrem člen strany a člen Moravské národní obce Ing., Mgr. Ondřej Hetmánek, na Vysočině bude jedničkou člen předsednictva strany Ing. Aleš Sekanina, v Pardubickém kraji bude lídrem Petr Vyoral a v Jihočeském kraji Zdeněk Zbožínek.

V Praze bude kandidovat moravská strana po 25 letech, kdy tam naposledy kandidovala v roce 1996 Českomoravská unie středu. Lídrem kandidátky strany Moravané bude čestný předseda strany Ing. Pavel Dohnal